sirmersan-renkli-tezgahlar-icin-mermer-tasariminin-onemi

Renkli Tezgahlar için Mermer Tasarımının Önemi

Evlerimizin kalbi olan mutfaklar günlük yaşamımızın merkezi alanlarıdır. Bu sebeple mutfak tasarımında estetik ve işlevsellik bir araya getirilmelidir. Mutfak dekorasyonunda önemli bir role sahip olan tezgahlar sofistike bir estetik için özenli bir şekilde tasarlanmalıdır. Onlarca yıldır mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alan mermer tezgahlar, dayanıklı yüzeyleri, çok yönlülükleri ve çekici güzellikleri ile tezgah seçenekleri arasında en iyilerden olmaya devam eder. Mermer tasarım tezgahlar doğal güzelliklerinin yanı sıra zamansız oluşları ve dayanıklılığı ile de dikkat çeker. 

Mermer tezgah hem geleneksel hem de modern bir görünüme sahip olduğundan dolayı tasarımları ile çağdaş bir güncelleme havası oluşturur. Klasik mermer tasarımlarının yanı sıra modern tasarımlar ile de dikkat çeken mermer tezgah tasarımları çarpıcı ve göz alıcı modellerden oluşur. Mutfağa lüks ve güzellik katan değerli bir malzeme olan mermer, sunmuş olduğu esneklik ile en çok sevilen malzemeler arasında bulunur. Özellikle tezgah tasarımlarında kullanılan mermerler yıllardır popülerliğini korumaya devam eder.

Mermer Tasarımlar ile Estetik Bir Dokunuş

Mermer tezgah tasarımları çeşitli iç mekan renk ve şemalarıyla uyumludur. Minimalist bir görünüm için beyaz duvarlar ile eşleştirebileceğiniz mermer tasarımlar mutfağınıza yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Şık ve sade bir tasarıma sahip olan Impero Reale mermer tezgah, bej üzerinde kahve tonlarında çapraz geçişleri bulunan bir tasarımdır. Kullanım yerine ayrı bir şıklı katan bu tasarım isteğe göre yüzey işlemleri için de kullanılabilir. Mutfağınızda görkemli ve zarif bir mermer tasarımı kullanmak isterseniz tercihinizi Nero Oceano mermer tezgahtan yana kullanabilirsiniz. Daha koyu renk tonları gri, antrasit  ve siyah gibi renk tonlarından oluşan bu mermer ile mutfağınızda tüm dikkatleri tezgahınıza çekebilirsiniz.

Büyülü bir görünüme sahip olan mermer tasarım tezgahlar ile mutfağınızdan hiç çıkmak istemeyeceksiniz. Hem kullanışlı hem de şık tasarımlara sahip olan mermer tezgah renkleri çok çeşitliliği ile her tarza ve zevke hitap ediyor. Tüm şartlar ve mimari tasarımlar göz önüne alınarak seçilen bir mermer tezgah tasarımı tüm mutfağın havasını değişmeyi sağlıyor. Diğer bir mermer tasarım olan Natılus Gray, yaşam alanlarınıza güzellik ve estetik katıyor. Gri mermer taş desen tasarımlardan oluşan bu tezgah tasarımı hemen her mutfağa uyum sağlar. Mermerin doğal zarafeti ile mutfağınızda lüks ve sıcak bir atmosfer oluşturabilmeniz mümkün.

Kaliteli Mermer Çeşitleri

Kendine has yapısı ve farklı renk ve tasarımları ile mutfak tezgahınızda hem büyüleyici hem de klas bir görüntü oluşturabilirsiniz. Mutfak tezgahlarında sık bir şekilde kullanılan mermer çeşitleri arasında granit mermer tezgah da bulunur. Granit tezgah modelleri hem fonksiyonel tasarımları hem de renkleri ile mutfaklara çok yakışır. Mutfaklarda en dayanıklı ve estetik bir malzeme olarak çok sık bir şekilde tercih edilen granit tezgahlar hijyen bakımından da leke tutmayan bir yapıya sahiptir. Birçok renk seçeneği de bulunan granit tezgah tasarımları hemen her mutfağa uyum sağlayan seçenekleri ile de tercih edilen tezgah tasarımları arasında bulunur.

Mutfaklarda en çok kullanılan alanlar olan tezgahlar için en önemli detay kaliteli olmalarıdır. Yüksek kalite mermer tezgahlar temizlemesi de kolay olarak üretilir. Tümüyle ideal bir malzeme olan mermer hemen her bakımdan kullanmaya uygun olduğundan uzun yıllardır mutfak tezgahlarında kullanılmaya devam eder. Mat yada parlak olarak seçebileceğiniz tezgah tasarımları ve renkleri ile mutfağınızı büyüler.  Hemen her alana şıklık katan mermer dekor tezgahlarda da kendini gösterir. Sizler de arzu ettiğiniz özel tasarımlar ve projeler için Sirmersan’ın profesyonel ekipleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Farklı Alanlar için Mermer Dekorasyon Trendleri

Farklı Alanlar için Mermer Dekorasyon Trendleri

Mermer, dekorasyon dünyasında yıllardır baş tacı olarak kabul edilir. Bu makalede, ev ve iş mekânlarınızda kullanabileceğiniz üç farklı mermer türü olan Nero Oceano, Nero Marquina ve Antique White Pearl ile ilgili trendlere odaklanacağız. Mermer Çeşitleri ve Özellikleri Mermer, doğal bir taş malzemesi olup çeşitli renkler,

Detaylı İncele»
banyolarda-mermer-dekorasyonu-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Banyoların Mermer Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekorasyon, göz zevkinin beslenmesini sağlayan önemli bir kavramdır. Yaşam alanlarının en iyi şekilde tasarlanması ve zevke hitap etmesi için kullanılan mermer duvar çeşitleri günümüzde hayli ilgi görmektedir. Şık, dikkat çekici ve zarafet dolu banyolar için mermer kullanılarak elde edilen dekoratif görünüm pek çok bireyin ilgisini

Detaylı İncele»
honlu-mermer-cilali-mermer-nedir

Honlu Mermer ve Cilalı Mermer Nedir?

Mermer, kendine has estetik ve dayanıklılığıyla yüzyıllardır mimari tasarımlarda kullanılan eşsiz bir doğal taştır. Bu muazzam malzeme, tasarım dünyasında farklılaşmış özelliklere sahip çeşitli türleriyle bilinir. Bu yazıda, özellikle honlu mermer ve cilalı mermer üzerine odaklanarak, bu özel mermer türlerinin benzersiz özelliklerini, kullanım alanlarını ve aralarındaki

Detaylı İncele»