sirmersan-farkli-renk-ve-desenlerdeki-mermerler

Farklı Renk ve Desenlerdeki Mermerler

Rezidans, ev, kamuya açık alanlar gibi pek çok mimari projede desenli mermer modelleri kullanılır. İnşaat projelerinde sıklıkla kullanılabilen ve elegan görünümüyle fark yaratan mermer çeşitleri, yaşam alanlarında farklı bir şıklık yaratacak modeller olarak, ambiyans açısından projelerde büyük bir fark yaratır. Işığı geçirme özelliğiyle ön plana çıkan doğal taşlar, taşın ruhunun evlere yansımasını sağlar. Denizli mermer satıcıları, bu sektörün lokomotifi haline, böylelikle gelmiş durumdadır.

Renkli mermerler kullanım açısından, her türlü projeye uyumludur. Dayanıklı yapısıyla birlikte lüks görüntüsüyle de dikkat çeker. Birbirinden farklı mermer türleri ve renkleriyle tüm projelerde ayrıntılarla ön plana çıkar. Kendine özel granit tezgah renkleri, istenilen alanda kullanıma olanak sağlar.

Ana girişlerde beyaz ve benzeri açık renk tonlarla birlikte siyah ve daha koyu tonlar kullanılarak, yaşam alanlarında kontrast sağlanabilir. Merdiven mermer renkleri de yaşadığımız yerlerde, her zevke hitap edecek şekilde bulunur. Sirmersan firmasında bulunan mermerlerle, yapılarda bir bütün oluşturulabilir.

Renkleri ve Desenlerine Göre Mermer Kullanım

Renkli mermer tercihinde, kendine has rengi olan mermer kullanılarak iç ve dış mekanları süslemek mümkündür. Farklı tasarımlar tercih ediliyorsa, daha egzotik renkler uygun olabilir. Mermer satıcıları tarafından satışa sunulan düz renklerin haricinde, birbirinden farklı dokulara sahip mermer modelleriyle, istenilen görünüm elde edilebilir. Yüzyıllardır iç ve dış mekan dekorasyonlarında yer alan doğal yapılar, pencerelerin önünden mutfak ve banyo tezgahına kadar geniş bir skalada kullanılır. Beyaz granit tezgah kullanımında, hem hijyenik hem aydınlık bir görünüm kazandırır.

Estetik açıdan yüksek bir görünüme sahip, kullanım alanına ve tercihine göre yüzey işleminin farklılaştığı modeller, farklı dokunuş ve renklere sahiptir. Genel olarak lüks kavramıyla birlikte ele alınan siyah mutfak tezgahı, yüksek nitelikli inşaat projelerinde ve mimari dizayna sahip stüdyolarda, özel bir değer taşır. Granit renklerinin zenginliği açısından Sirmersan, mermer firmaları arasında ön plandadır. Mermer masa ve sehpalarda sıklıkla tercih edilen doğal taşlardan biri şeklinde, her yere uyum sağlayabilir.

Granit renkleri, özellikle yeni nesil mutfak tezgahlarında tarz ve dayanıklılığın bir parçası haline gelmiş demek mümkündür. Birbirinden değişik ton ve renklerde bulunun granit bloklar, yanmaya, çizilmeye ve kırılmaya karşı dayanıklıdır. Doğal granit tezgah renkleri söz konusu olduğunda mermer seçerken kalite kriteri, özellikle mutfak ve banyolarda göz önünde bulundurulur. Denizli mermer firmaları, her çeşit fayans, mozaik, plaka satışını yapar. Yeni mermer modelleri denildiğinde akla ilk olarak şunlar gelebilir;

  • Doğal tonlu
  • Renkli damarlı
  • Koydan açığa yeşil ve tonları
  • Kahverengiden sarıya yönelik renkler

Mermer renkleri ve fiyatları, göz alıcı desenler ve özgün tasarımlara göre, kullanıcıların tercihine sunulur. Mermer üreticileri bu noktada, yüksek sertlikte ve asidik sıvılara karşı mukavemet gösteren dayanıklı ürünleri, tüm firmalara sunar. Doğal taş satıcıları arasında fiyat belirlemek açısından önemli faktörler, renk, tasarım ve benzersiz dokular nedeniyle, değişiklik gösterir. Oluşan yapıya uygun şekilde mermer modeli belirlenerek alanın büyüklüğüne göre fiyat bilgisi alınabilir.

Renkli ve Desenli Mermer Çeşitlerine Göre Kullanım Alanları

Siyah mermer çeşitleri şıklığı üst segment kalitede ortaya koyarken, siyahın asil ve gösterişli yapısını da ortaya koyar. Desenli mermer çeşitleri, sıradanlıktan uzak, büyüleyici güzelliğiyle rağbet görür. Mermer desenleri sayesinde klasik mermer deseninin ipeksi halinin ve stilinize uygun şekilde doğal haliyle yansımasında rol oynar.

Toptan mermer Denizli denildiğinde, sektörün öncüsü burada denebilir. Her bir blok ya da plaka ister desenli ister renkli damarlara sahip olsun, benzersiz ve çarpıcı, aynı zamanda doğal bir sanat eseri şeklinde ifade edilebilir. Mermerin canlılığını ve ışıltısını tüm mekanlarda hissetmek adına, dekoratif açıdan rahatlıkla kullanılabilen doğal taşlar, havuzların zeminine de döşenir.

Diğer Blog Yazıları

banyolarda-mermer-dekorasyonu-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Banyoların Mermer Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekorasyon, göz zevkinin beslenmesini sağlayan önemli bir kavramdır. Yaşam alanlarının en iyi şekilde tasarlanması ve zevke hitap etmesi için kullanılan mermer duvar çeşitleri günümüzde hayli ilgi görmektedir. Şık, dikkat çekici ve zarafet dolu banyolar için mermer kullanılarak elde edilen dekoratif görünüm pek çok bireyin ilgisini

Detaylı İncele»
honlu-mermer-cilali-mermer-nedir

Honlu Mermer ve Cilalı Mermer Nedir?

Mermer, kendine has estetik ve dayanıklılığıyla yüzyıllardır mimari tasarımlarda kullanılan eşsiz bir doğal taştır. Bu muazzam malzeme, tasarım dünyasında farklılaşmış özelliklere sahip çeşitli türleriyle bilinir. Bu yazıda, özellikle honlu mermer ve cilalı mermer üzerine odaklanarak, bu özel mermer türlerinin benzersiz özelliklerini, kullanım alanlarını ve aralarındaki

Detaylı İncele»

Renkli Tezgahlar için Mermer Tasarımının Önemi

Evlerimizin kalbi olan mutfaklar günlük yaşamımızın merkezi alanlarıdır. Bu sebeple mutfak tasarımında estetik ve işlevsellik bir araya getirilmelidir. Mutfak dekorasyonunda önemli bir role sahip olan tezgahlar sofistike bir estetik için özenli bir şekilde tasarlanmalıdır. Onlarca yıldır mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alan mermer tezgahlar, dayanıklı yüzeyleri,

Detaylı İncele»